דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> טקטיקות למסחר במט"ח >> מחשבות שצריך להיפטר מהן בדרך להצלחה

א. "הברוקר רודף אחרי ה-SL שלי"
ההקשר: בדר"כ לאחר שהמחיר לקח את ה-SL על הנקודה והתהפך חזרה רק כדי להמשיך בכיוון המקורי של הטרייד.
האמת: אין שום הוכחה שרדיפה אחרי SL מתבצעת ע"י ברוקרים ובכל מקרה ניתן להשוות בין הגרפים של הברוקר לגרפים של פלטפורמות אחרות. טריידים שנעים לכיוון המקורי לאחר שלקחו את ה-SL הם חלק מהמשחק, וכל עוד הברוקר מוכר ואמין, אין סיבה לחשוב שהברוקר שלח מחיר מיוחד אך ורק לפלטפורמה שמותקנת אצלך כדי להפעיל את ה-SL

ב. "יכולתי לקנות פה ולצאת שם"
ההקשר: מבט בגרף חושף מהלך של 100 פיפס שפספסת.
האמת: לא יכולת לתפוס את המהלך בקצוותיו. בלתי אפשרי לתפוס מהלך "מקצה אל קצה". מסחר טכני כרוך בזיהוי תבניות ואישור התבנית לפני פתיחת הטרייד כך שחלק ניכר מהמהלך מוחמץ לטובת שיפור סיכויי הטרייד. למשל בהיפוך מגמה, הכניסה תהיה לאחר פריצת הפסגה הכפולה, כך שכל גובה תבנית הפסגה "מפוספס", אך סיכויי ההיפוך גדולים הרבה יותר מאשר בכניסה לפי ניחוש הנקודה איפה השוק יתהפך.

ג. "מסחר לפי מערכת קל יותר מפני שהוא נטול רגשות"

ההקשר: חיפוש אחר מערכת שתקבע נקודות כניסה ויציאה בצורה ברורה שתפחית מעוצמת רגשות הפחד ותאוות הבצע שכרוכים במסחר.
האמת: אולי קבלת ההחלטה על פתיחת טרייד תהיה קלה יותר, אך רגשות הפחד ותאוות הבצע - לא. כל פתיחת טרייד כרוכה בחשש מהתוצאה, כל טרייד טוב הוא מתוק וכל טרייד רע הוא מר, ללא תלות אם ההחלטה לפתוח את הטרייד היתה שלך או של מישהו אחר.

ד. "אני יודע לאן ילך השוק"

ההקשר: לאחר רצף של טריידים טובים, אתה מרגיש שאתה יודע מה השוק יעשה היום, מחר ובעוד חודש.
האמת: לא יכולה להיות רחוקה יותר. אתה לא יודע לאן ילך השוק. אף אחד לא יודע לאן ילך השוק. אתה יכול לשער לאן ילך השוק, אבל לא לדעת. גם אם כל האינדיקטורים מצביעים לונג, כל הניתוחים מדברים על לונג, כל הגרפים מראים לונג וכל האנליסטים צורחים לונג, עדיין השוק יכול להיות שורט!

ה. "אפשר להכפיל את החשבון כל חודש"

ההקשר: שמעת/קראת על מישהו שהכפיל/שילש את חשבונו בשבוע/חודש בלבד ואתה רוצה גם!
האמת: הכפלת החשבון בתוך פרק זמן קצר מצביעה על פתיחת פוזיציות גדולות מידי ורמת סיכון גבוהה ביותר. המסחר הוא חרב פיפיות: מי שהכפיל את חשבונו בתוך חודש, יכול היה גם להפסיד אותו בתוך חודש וקרוב לודאי שזה מה שיקרה לו בעתיד. עדיין רוצה גם?

ו. "הפסדתי X פעמים ברצף, אני חייב להחליף טכניקה"
ההקשר: עבדת על פי הכללים, נצמדת לחוקים ובכל זאת "חטפת" רצף של הפסדים.
האמת: מסחר מורכב מרווחים והפסדים. אין מסחר ללא הפסדים. רצף של הפסדים הוא דבר שכל סוחר נתקל בו, וכל עוד הטכניקות בהן אתה סוחר מוכחות כרווחיות לאורך זמן, היצמד אליהן! מי שמחפש את הטכניקה המושלמת שלא יוצרת הפסדים, ימצא עצמו מדלג מטכניקה לטכניקה בדיוק לאחר רצף ההפסדים ורגע לפני רצף הרווחים.


ז. "אין מה ללמד אותי יותר בפורקס. אני יודע הכל"

ההקשר: למדת את המבוא למסחר, מספר תבניות וטכניקות ואתה מרגיש שאתה כריש גדול באוקיאנוס המט"ח.
האמת: אני באמת צריך לפרט?

ח. "אני לא מתאים למסחר בפורקס"

ההקשר: כבר שנה שאתה מנסה ללמוד לסחור וממש כשכבר היית בטוח שהצלחת, אתה מתחיל שוב להפסיד.
האמת: האמת? יכול להיות שאתה באמת לא מתאים לסחור בפורקס. לא כל אחד מתאים לסחור כשם שלא כל אחד מתאים לנגן בטרומבון. אבל (!) החלטת שאתה כן רוצה ללמוד לסחור? תהיה מוכן ללמוד, על כל המשתמע מכך. כשם שאדם לא מגיע להיות נגן טרומבון מצליח לאחר שנה של לימוד, כך גם אדם לא יהיה סוחר מצליח לאחר חודשיים של לימוד. כדי לסחור בהצלחה יש להשקיע שעות רבות בלימוד ואימון, בקריאה והבנה של חומר ובחיפוש אחר טכניקת המסחר המתאימה לך. מידת ההצלחה תלויה רבות במידת ההשקעה. אין קיצורי דרך.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

נכתב ע"י צחי שובל

סוחר ומרצה בקורסים מתקדמים של קבוצת יוזמה

בעל הבלוג PIPS 2

http://2pipsfx.blogspot.com

 


Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.