דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> מסחר אוטומטי >> מסחר אוטומטי במט"ח ובבורסה, האם הוא מתאים לכל סוחר?
מסחר אוטומטי במט"ח ובבורסה, האם הוא מתאים לכל סוחר?
 
להתחלה בואו נכיר מהוא מסחר אוטומטי, מסחר אלגוריתמי, מסחר ע"י רובוטים כל ההגדרות הללו למעשה הם שמות נפרדים לצורת מסחר שאנו שומעים עליה מכל עבר בשנתיים האחרונות.

 
 
אז מה היא צורת המסחר הזאת?
מסחר אוטומטי הוא מסחר שמתבסס על אסטרטגיית מסחר כלשהי, כלומר מכלול של קבלת החלטות ממש כמו שאנו כסוחרים מקבלים החלטות כאשר נכנסים לעסקה אז שהופכים את החלטה הזאת לנוסחא מתמטית ומתכנתים אותה, מחברים למערכת מסחר אשר תומכת במסחר אוטומטי ומתקבל רובוט מסחר אוטומטי.

כיום מעל ל60% ממסחר בשוק ההון מתבצע ע"י רובוטים. תבינו את המספר הזה ותבינו שזה כבר לא אופנה חולפת אלה גל חזק שיש להצטרף עליו.

 
מה היתרונות המסחר האוטומטי לסוחר הפרטי?
הסיבה שרוב הסוחרים בשוק ההון נכשלים לאורך זמן קשור בעיקר להיבט של כשלים בפסיכולוגיית מסחר שלהם (פחדים, תקוות) וחוסר ניהול סיכונים קפדני ויציב.

מסחר האוטומטי לעומת הסוחר מאפשר מסחר נטול רגשות, מסחר מהיר, קבלת החלטות קרה ולפי הכללים של האסטרטגיה ב-100% לא סנטימטר ימינה או שמאלה.
מסחר ללא הפסקות, הרי הרובוט לא אוכל , לא מתעייף , לא הולך לישון למעשה הוא עובד בשבילי כל הזמן.
 
האם כל סוחר פרטי יכול להיכנס לעולם המסחר האוטומטי?
לחלוטין כן!

כיום צוות התכנות שלנו מספק שירותי פיתוח ותכנות לסוחרים פרטיים הרוצים להפוך את המסחר הידני שלהם למשוכלל יותר ולסחור ע"י רובוטים ובמחירים מצחיקים לעומת המחירים של עשרות אלפי דולרים שהיו ממש לפני מספר שנים.

בשנים האחרונות חברות פיתוח תוכנה אשר מספקות מערכות מסחר למשל במסחר במט"ח יש את המערכת MT4 (מטה טרידר 4) אשר נבנתה עם קוד פנימי MQL4 אשר תומך במסחר אוטומטי במט"ח.

גם בשווקי המניות יש היום מערכות כמו ה TRADE STASION שגם היא מספקת  ממשק לפיתוח, תכנות למסחר אוטומטי בבורסה.

כל נכנס כיום שנסחר דרך מערכות מסחר, לא משנה אם זה FMR למניות ואופציות ישראליות, או דרך API לחיבור לסחורות, מניות ארה"ב, חוזים עתידיים , אפשר לחבר למסחר אוטומטי או חצי אוטומטי נטול רגשות.
 
הרבדים של מסחר האוטומטי היום מאפשרים גם מסחר חצי אוטומטי כמו סורקי שוק שמאותתים על תבנית מסוימת או רובוטים שמנהלים עיסקאות לבד.

דוגמא נוספת למסחר חצי אוטומטי: אם ממוצע קצר חוצה את הממוצע ארוך תשלח לי התראה במייל עם שם הנכס , השער והשעה. זאת דוגמא לרובוט התראות שיכול לחסוך המון זמן מסך לסוחר.

דוגמא נוספת למסחר חצי אוטומטי היא ברמת ניהול העסקה למשל אפשר לתכנת רובוט שמתחיל לעבוד כשהעסקה פתוחה ומנהל אותה בעצמו לפי אסטרטגיית ניהול עסקה שבנינו.

אלו דוגמאות מאוד בסיסיות לאפשוריות הרבות של מסחר אוטומטי בפורקס ובורסה בכלל.

לסיכום, אנו כסוחרים מחפשים את הגלים בשוק כדי לסחור עליהם בצורה חכמה ומתוחכמת.
כיום הגל הוא מסחר אוטומטי שמאפשר מסחר הרבה יותר חכם, מהיר וריווחי.

אנו מזמינים אותכם להגשים את החלום של לשבת בים ולתת לרובוט לעבוד בשבילכם.

השאר בטופס שלמטה את פרטיך וצוות השירות שלנו יחזור אליך במהרה לספק לך פתרון מסחר אוטומטי:
 

 


טימושפולסקי רומה, בעלים של קבוצת יוזמה – מפעילת שירותי פיתוח ותכנות רובוטים למסחר במט"ח ובורסה- התמחות בפיתוח מערכות מסחר במט"ח בשפת תכנות MQL4- MT4 תכנות מסחר במט"ח- קורס תכנות בשפת MQL4.