דף הבית >> 12 שיעור חינם >> שיעור 6
שיעור 6: תבנית BOPB- השיטה שתשמור אותכם מלהפסיד כסף
בשיעור הקודם למדנו טריגר מרכזי שיהפוך את השיטת המסחר שלך לרוויחית ותשמור אותך לא להיכנס לפריצות שווא וכמובן תשפר את אחוזי ההצלחה.
 
אז איך מיישמים את שיטת BOPB ?
 
BO/PB (ראשי תיבות של Break Out/Pull Back - פריצה/תיקון) הוא התנהגות טבעית של השוק באזורים של רמות קריטיות כגון תמיכה, התנגדות, קווי מגמה וכו'. כאשר רמה קריטית נפרצת, היא כמעט תמיד תלוּוה בניסיון היפוך של השוק. זהו שלב בו הקונים והמוכרים נאבקים ביניהם, ניצחון האחד על האחר הוא שייקבע האם גורל השוק הוא המשך בכיוון הפריצה או היפוך המגמה.
כסוחרים, מאבק זה מסוכן עבורנו. אין לנו שום דרך לדעת מי ינצח בו ולכן אם ננקוט עמדה (לונג או שורט) למעשה אנו מהמרים על כיוון השוק. מכיוון שלא בהימורים עסקינו, אנו נשארים בחוץ בזמן שה"גדולים" נלחמים את מלחמתם וממתינים לראות מי המנצח כדי שנוכל להצטרף לשורותיו.
 
שיטת העבודה בטכניקה זו מחולקת ל-4 שלבים:

א. זיהוי רמות קריטיות
בשלב זה אנו מאתרים היכן יש רמת תמיכה/התנגדות, קו מגמה, גבוה/נמוך של היום הקודם. אם יש לנו פוזיציה פתוחה, אולי זהו מקום טוב לסגור אותה או חלק ממנה, אולי נקדם את ה-SL. אם אנו בחוץ, זה הזמן להישאר בחוץ ולהמתין בסבלנות.

ב. פריצה (Break Out - BO)
בשלב זה המחיר מגיע לרמה הקריטית ופורץ אותה. לעיתים הוא נסגר בחוץ ולעיתים לא. לעיתים הפריצה היא ע"י נר אחד ולעיתים יותר. אני אוהב לראות סגירה בחוץ אך אין זה מחייב. בשלב זה אנו עדיין מחכים בחוץ! כאמור, בנקודה זו מתפתח מאבק בין קונים למוכרים ואין לנו דרך לדעת האם זוהי פריצת אמת והמגמה תמשיך או שזוהי פריצת שווא והמגמה תתהפך.

ג. תיקון/חזרה (PullBack - PB)
בשלב זה המאבק נראה בבירור. נוצר נרהפוך לכיוון הפריצה, או יותר מנר אחד, לפעמים נראה תנועה לא סדירה של המחיר. מה שנרצה לראות הוא חזרה עד 5 נרות ברזולוציית התזמון שלך (להזכירך קטנה יותר מרזולוציית הניתוח למשל זיהוי על 15 דקות ותזמון על 5 דקות), כאשר הנרות הולכים וקטנים הכי טוב שבסוף נראה נר קטן או נר דוג'י או נר פטיש. אם יש יותר מחמש נרות תיקון כאשר הכי טוב 3 אז אתה לא נמצא ברזולוציית התזמון הנכונה ויש לעלות ברזולוציה.
התיקון יכול להתהוות משני צידי הרמה הקריטית, יכול להימשך 15 דקות או יותר. בסיום שלב זה אנו נכנסים לפעולה. כעת אנו יכולים להכין הוראות (לימיט) לכניסה (קביעת נקודות הכניסה, SL ימוקם מתחת לנרות האחרונים והטייק פרופיט הראשון ימוקם בשיא של הפריצה והשני לפי רמות פיבוט למשל.
 
ד. המשך מגמה
כעת הנר הראשון העולה סוגר אנחנו נכנסים לעסקה. ההוראה שלנו מופעלת וכל שנותר לנו הוא לנהל את הטרייד.
 
ע"י השיטה BOPB הטקטיקה תיהיה ברמה אחרת וכבר מהרגע הראשון בשימוש בה תתחיל לראות תוצאות בחשבון המסחר שלך.
 
בשיעור הבא נדבר על שיטות נכונות לניהול עסקה.

אגב האם אתה מצליח ליישם את הנלמד? האם יש לך שאלות לגבי הנלמד? למרות שזה חינם תוכל לשאול שאלות
 בפורום מסחר למט"ח למתחילים.


 

על כותב השיעור:

טימושפולסקי רומה- יזם ובעלים של אתר YFX – פורטל למסחר במט"ח משנת 2006 מבית קבוצת יוזמה. האתר מספק שירותי מסחר-קורסים מסחר במט"חאיתותי מסחר במט"חתכנות ופיתוח מערכות מסחר אוטומטיות .

משרד: 074-70-40-160
על כל שאר הכלים לבניית טקטיקת מסחר למסחר מוצלח , נדבר בקורס המלא למסחר במט"ח למתחילים>>