דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> אסטרגיות מסחר במט"ח >> Asian Trend Continuation
אסטרטגיית מסחר במט"ח - דישדוש האסיאתי.

זהו סוג נוסף של סטאפ יומי המופיע בתדירות נמוכה יותר מהדשדוש האסיאתי.
באסטרטגיה זו אנו מזהים מגמה שהתפתחה במהלך המסחר באסיה ומנסים "לרכב" עליה.
ההנחה בסטאפ זה הינה הפוכה מההנחה בדשדוש האסיאתי. אם דשדוש נוצר בגלל חוסר עניין/נפח, מגמה נוצרת בעקבות לחץ של קונים/מוכרים שגובר על המוכרים/קונים, כלומר הזרמת כסף בכיוון מסוים.

תיאור:
בסטאפ זה, נוצרה מגמה במהלך הלילה, בזמן המסחר באסיה. אנו מחפשים נקודת כניסה בכיוון המגמה. ברוב המקרים הכיוון במשך היום יהיה זהה.

יישום (ראו גרף):
1. זיהוי המגמה במהלך הלילה בגרף ה-15 דקות. מגמה מוגדרת כרצף של Higher Highs ו-Higher Lows (עליה), או Lower Highs ו-Lower Lows (ירידה).
2. המתנה להיווצרות נקודת כניסה לאחר פתיחת המסחר בלונדון. נקודה כזו יכולה להיות Hammer או IB, למשל.
3. כניסה עם כיוון המגמה. בעיקרון קיימות שתי נקודות כניסה: שמרנית ואגרסיבית. נקודת כניסה שמרנית תהיה בנקודה גבוהה חדשה במגמת עליה (ולהפך בירידה). נקודת כניסה אגרסיבית תהיה בנקודה הנמוכה במגמת עליה (גבוהה בירידה). אישית אני מעדיף בסטאפ זה את האופציה האגרסיבית, כיוון שה-SL קטן משמעותית מאשר בכניסה שמרנית וכן בגלל הסיכויים הגבוהים להמשך המגמה. במקרה והמחיר לא מצליח להמשיך, הרי שיש לנו היפוך ואז ניתן לצאת בהפסד קטן ולהפוך את הפוזיציה [מאמר נפרד].
הגרף להלן מציג את המצב לפני פתיחת המסחר בלונדון. ניתן לזהות בקלות את מגמת העליה שנוצרה במהלך הלילה, שהיא במקרה גם המשכה של מגמת עליה כללית. כעת נותר להמתין לנקודת כניסה אופטימלית.
בגרף למטה ניתן לראות ש-45 דקות לאחר פתיחת המסחר, נוצר IB בנקודה הנמוכה של המגמה (כניסה אגרסיבית). הכניסה תהיה עם כיוון המגמה (לונג) לפי כללי ה-IB, וכפי שניתן לראות, פחות משעה לאחר הכניסה התפתחה תנועה חזקה כלפי מעלה.
במקרה ולאחר הכניסה המחיר לא היה מצליח ליצור נקודה גבוהה חדשה, אלא מתהפך ולוקח את ה-SL, הרי שנוצר לנו 1-2-3 במהלך מגמת עליה. תבנית כזו מעידה על היפוך מגמה, ולכן נקודת ה-SL יכולה לשמש נקודת כניסה לשורט לאחר שה-SL הופעל.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

נכתב ע"י צחי שובל

סוחר ומרצה בקורסים מתקדמים של קבוצת יוזמה

בעל הבלוג PIPS 2

http://2pipsfx.blogspot.com


Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.