דף הבית >> 12 שיעור חינם >> שיעור 10
תעלומת ה"מזל" במסחר במט"ח ושלוש כללים לרתימת ה"מזל" לצד שלך.
 
בשיעור מספר 10 שלנו אני רוצה לגעת בנקודה שכל פעם שאני פוגש סוחרים ומדבר איתם על המסחר אני שומע לא פעם "אין לי מזל. כל פעם שאני נכנס לעסקה השוק משנה כיוון והולך לצד השני!"
מוכר לא?
האם יש בכלל מזל במסחר? אכן יש וכבר נגלה את הסוד כך שהמזל יהיה לצידינו.
בגמרא מפרשים כל את המילה מזל כמקום זמן לעשות, כלומר שאתה נמצא בזמן הנכון במקום הנכון ואתה לא מפחד ועושה, אז המזל לרוב יהיה איתך.
אז אם אתה כבר מבין ויודע מה זה מזל. הנה מספר כללים כדי ששאלת המיליון דולר של "איך לדעת שאנחנו בזמן הנכון ובמקום הנכון" תיהנה עם תשובה:
כלל ראשון- מקום:
לפני שאתה מתחיל לסחור אתה צריך לשאול את עצמך את השאלה הפשוטה "מה הוא המקום שאני צריך למצוא על הגרף ולחכות בו" כמו צייד לטרף.
המקום צריך להיות:
- רמת תמיכה או התנגדות משמעותית.
- גבוהה/נמוך של הלילה (מסחר אסייתי).
- גבוהה/נמוך של יום קודם.
- רמת פיבוט יומי.
- קו מגמה עולה/יורד.
- רמות עגולות למשל: 1.3400 שם המחיר אוהב להבלם או להיעצר.
כל אלו הם המקומות שאנחנו צריכים לחפש את הטריגר לכניסה לעסקה על סמך בלימה/פריצה של המחיר את ה"מקום" כמובן חשוב לשלב את הפילטר של תבנית BOPB שלמדת באחד השיעורים הקודמים.
שאר המקומות בגרף כנראה יהיו חלק מתנועות שכבר התחילו או חוסר מגמה שכניסה בהם תביא רק הפסדים ומריטת שערות מעצבים מיותרים.
כלל שני- זמן:
כלל הזמן הוא כלל סופר חשוב להבין ועוד יותר חשוב להיות בו כאשר נכנסים לעסקה.
כלומר חשוב להיות בזמן שבו נכנסת נזילות (כסף) לשווקים ומתחילות תנועות בצמדי המטבעות.
הזמנים הטובים ביותר לכניסה לעסקאות הם:
-          פתיחת המסחר בלונדון (בירת המסחר במט"ח) , 10:00 בבוקר שעון ישראל עד 13:00 שעה שבה האנגלים והאירופאים הולכים לארוחת הצהריים שלהם.
-          שעה 15:30 שעה לפני פתיחת השווקים בארה"ב . שעה שיש בה הרבה מאוד חדשות כלכליות שמזיזות את השק ועד שעה 19:00 שעה שבה הולכים האמריקאים לארוחת הצהרים שלהם והאנגלים סגרו את השוק שלהם.
בשעות הללו השווקים מתחילים את התנועות שלהם וזה הזמן לתזמן את הכניסה שלנו לעסקה.
לא מאמין לי – בוא נעשה בדיקה קטנה. תיקח את כל העסקאות שלך ותעשה סטטיסטיקה של כמה עסקאות הצליחו ומתוכם כמה נפתחו בין השעות שציינתי וכמה עסקאות נכשלו ואיזה אחוז מהם נפתח בשעות שמעבר לשעות שצייתי.
אם יש לך הצלחה של מעבר ל40% הפוך ממה שצינתי אשמח לדעת על זה.
כלל שלישי- לעשות:
לאחר שעשית ניתוח ועבדת לפי הכללים של מציאת מקום אסטרטגי למציאת טריגר לכניסה והכל מתרחש בזמן הנכון שהשוק נזיל אין מה לפחד ללחוץ על העכבר להכניס עסקה!
הרבה פעמים הידיים רועדות לסוחרים וגם כשהם רואים את העסקה ואומרים בדיוק למה צריך להיכנס אליה ולא נכנסים!
ואז קורה דבר מדהים שמאפיין את אלו שלא "עושים בזמן" זה מחשבה שצדקתי ויכולתי להרוויח המון כסף ואז נכנסים לעסקה שהמהלך כבר הגיע ליעד המקורי שלו וכמובן שהשוק מתחיל ללכת נגדינו ואנחנו מפסידים כסף במקום לקחת כסף.
צריך לזכור שהכול זה סטטיסטיקה במסחר אם עשינו הכל כמו שצריך והפסדנו זה חלק מהסטטיסטיקה וצריך להיות מודע שיהיו הפסדים ואין צורך לשנות שיטת עבודה בגלל הפסד ופעם הבאה אנחנו נרוויח בעסקה. 
לסיכום, עכשיו אתה יודע את הכללים להפוך את ה"מזל" לצד שלך פשוט לעבוד לפי תבנית מסוימת ואת כבר תראה שהתוצאות לא יאחרו להגיע בחשבון המסחר שלך .
 
נ.ב.
אם אתה סוחר היום ונופל בדיוק בנקודה של התזמון, יש לנו כלי נהדר " רובוט נשר" שיעזור לך לסרוק את השוק ולמצוא לך את התזמון הכי נכון.
לחץ כאן ליצירת קשר בנוגע לרובוט נשר>>
 
על כותב השיעור:

טימושפולסקי רומה- יזם ובעלים של אתר YFX – פורטל למסחר במט"ח משנת 2006 מבית קבוצת יוזמה. האתר מספק שירותי מסחר-קורסים מסחר במט"חאיתותי מסחר במט"חתכנות ופיתוח מערכות מסחר אוטומטיות .

משרד: 074-70-40-160

לחץ כאן כדי לעבור לפרטים נוספים אודות
 
שירות איתותים שילווה אותך להצלחה>>
 

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.