דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> מט"ח למתחילים >> הקשר בין סילווסטר סטאלון-עזר וייצמן ומסחר במט"ח.

הקשר בין סילווסטר סטאלון-עזר וייצמן ומסחר במט"ח.

טייס קרב, תפקיד שדורש מיומנות מאוד גבוה. לרובינו התפקיד יראה מאוד מתחכם
סילווסטר סטאלוןאשר דורש אופי מיוחד, כישורים מעל לממוצע ואכן זה כך.
אבל לטייס קרב שטס כרגע, התפקיד הוא בסך הכל ביצוע של העבודה היום יומית
אשר בוצעה בעבר מאות או אלפי פעמים כבר. הדבר נראה בעיני המתבונן כמשהו 
מאוד קשה לביצוע, אפילו אולי בלתי אפשרי לרוב המתבוננים מהצד.

תפקיד של פיתוח גוף ושמירה על כושר מעל לממוצע כמו שעשה סילווסטר סטאלון נראה לנו גם כן כמעט בלתי אפשרי להשגה ודורש כוח רצון רב ומשמעת בלתי מתפשרת.

זה מוביל אותי לנקודה המרכזית: למתבונן מהצד, מקצוע של סוחר מקצועי בפורקס או בכל שוק אחר נראה משהו שדורש כישורי על אשר עושה משהו אשר להם (למתבוננים מהצד) זה נראה כחידה.

אז בעצמם מאחד את שלושת המקצועות הללו ?

תשובה: התמדה!
רובכם יודעים שסילווסטר סטאלון הוא שרירן שהצליח לצאת מעוני ע"י כוח רצון והתמדה יום יומית והפך לכוכב הוליווד מצליח!
במאמר היום, אני אפרק לכם את המושג "התמדה" לחלקים שנקראים הרגלים, כך תוכלו ללמוד ולדעת בדיוק איך ליצור הרגלים אשר יוצרים התמדה יום יומית, אשר יוצרת חשבון מסחר העולה ברציפות למעלה!

חשבון מסחר הגדל ברציפות הוא כמו שריר!
 

הליכה קבועה למכון כושר, קבועה המשמעות של המילה זה גם שאין כוח או חשק של ממש ללכת עדיין הולכים, תוך פרק זמן יהיה שינוי ושיפור גם במראה החיצוני של השרירים וגם מן הסתם זה ישפיע על ההרגשה המנטאלית. למישהו שהוא לא בכושר ומגדל כרס בירה בגלל הרגלי אכילה לא נכונים, הדבר יהיה מאוד קשה ולא נוח להתחיל ללכת באופן קבוע למכון כושר, לאכול בריא בשעות קבועות....כל זה בגלל שהם פיתחו הרגלים לא טובים !
לבן אדם השומר על תזונה נכונה התהליך הוא תהליך שהוא לא מרגיש אותו ונהנה ממנו, למה? כי זה חלק מהרגלים שלו לאורך תקופת זמן מסוימת שהפכו לשגרת חייו .

דוגמה נוספת, כאשר אנו קמים מוקדם לעבודה או ללימודים, הדבר נעשה להרגל לאחר תקופה. מצד שני אם אתה נשאר ער כל לילה עד מאוחר, גם זה נעשה להרגל בסופו של דבר.

אם נרצה לקום מוקדם לאחר שהלכנו לישון מאוחר זה יהיה מאוד קשה ובטח ניהיה לא יעילים גם במהלך היום.

אם כבר מדברים על שינה, אז ידוע שהרדמות מוקדמת והשכמה מוקדמת גורמת לבן אדם להיות יותר יעיל במהלך היום.

התמקדה על למידה והכשרה של עצמך גורמת לך להיות בן אדם יותר משכיל, אשר לרוב יעשה יותר כסף ויהיה יותר מצליח מאשר בן אדם אשר באופן קבוע לא משקיע בהשכלתו.

בנושא זה, במשך השנים האחרונות פגשתי אלפי סוחרים, הופתעתי לגלות שרבים מהם לא למדו אף פעם מסחר בצורה מסודרת. היו הרבה תשובות ששאלתי אותם אם לא עדיף ללמוד לפני שמתחילים לסחור. האם מישהו מהם כיום נמצא בשוק? את התשובה אתם יודעים.

הנקודה שלי היא פשוטה: התמדה בכל תחומי החיים האישיים והמקצועיים מובילה לבניית הרגלים, הרגלים אלו הם שדוחפים אותנו למעלה.

נפוליון היל אמר: We are what we think about and do"", תרגום חופשי- ה"אנחנו" זה מה שאנו חושבים ועושים.

אני מזכיר המון את המילה מזל בשיעורים, הרצאות שאני מעביר.
המילה מזל לפי הגמרא זה – מקום- זמן- לעשות.
המילה לעשות מבדילה מבן אדם בר מזל ובן אדם חסר מזל.

לכן לא רק מספיק לחשוב שאתה רוצה להיות סוחר מוצלח אלה יש צורך לעשות הכל ולהתמיד על מנת ליצור הרגלים שיובלו אותך להיות מקצוען.

אם אתה באופן קבוע מעשן סיגריות, אתה תיצור הרגל של עישון. אם אתה באופן קבוע מנהל סיכונים במסחר ובאופן קבוע דבק לשיטת מסחר שלך בלי ליצור הרגל של עודף מסחר או זיגזוג בין אסטרטגיות לאחר הפסד אחד, אתה הופך את ההרגלים אלו במסחר להרגלים שיובלו אותך להצלחה כסוחר עצמאי!

אז מה בתכלס צריך לעשות על מנת ליצור הרגלים ע"י התמקדה?

 
כלל חשוב 1:
עד שאתה לא מנסה משהו חדש, לאורך זמן בצורה עקבית אתה לא יכול לקבוע  אם זה עובד או לא.
תהליך של שינוי לוקח לפחות 6 חודשים, תהליך של יצירת הרגלים לוקח עוד 6 חודשים – אלו המספרים שלקוחים מעולם העסקים והחברות. אין הבדל לגבי המסחר.
אני חייב לתת הערה בקשר לכלל הנ"ל, השבוע אנחנו מסיימים את שלב מכירת רובוט נשר. עשרות רכשו את הרובוט. המטרה של הרובוט הוא לייצר הרגלים של מסחר חכם, למעשה הרובוט אמור "להכריח" בשלב הראשון את הסוחר לעבוד מסודר, לאחר שייווצר תהליך של הרגל תוך כדי התמדה הסוחר ימשיך לעבוד עם הרובוט בצורה הרמונית.
שאלה שאני נשאל כל הזמן: מה אחוז ההצלחה של הרובוט?
הדבר המצחיק או העצוב ביותר שהכל מפורט בדף ההסבר על הרובוט, אנשים פשוט עצלנים מדי על מנת לקרוא 2 דקות ולהבין בעצמם לפני ששואלים.
האם אותם אנשים יצליחו במסחר?
אני מקווה שכן, אבל הסיכוי קלוש.
למה קלוש?
כי הם מחפשים קסמים, קיצורי דרך, בלי להשקיע מאמץ אפילו מזערי.
אני אומר לאנשים, האם אתם מבינים איך הרובוט יכול לשפר לכם את המסחר? כולם אומרים בטח שמבינים. כאשר הם שואלים: תוך כמה זמן אני אראה תוצאות. או כמה אחוז מרוויחים?
הרובוט הוא בסך הכל המכון כושר או הסטוראיד שלכם לבניית "שריר המחסר" שלכם.
אני עונה שצריך להתמיד וככל שתתמיד לעבוד עם הרובוט כך התוצאות יגיעו. התמדה חברים לאורך זמן זה המפתח ליצר הרגל למסחר רווחי.
כלל חשוב 2:
תהנה ממה שאתה עושה באופן רציף- כל אחד שיסתכל מהצד על חייו של ספורטאי מקצוען, יגיד שזה מטורף. כאשר שואלים את אותו הספורטאי האם הוא אוהב את מה שהוא עושה. התשובה שתגיע היא כמובן שכן.
לכן אין הדבר שונה במסחר. כמובן יש למצוא שיטת מסחר שתתאים לסוחר, שתהיה מובנת אבל ללא אהבה למסחר והנאה מהתהליך לא יהיו רווחים לאורך זמן.
כלל חשוב 3:
התמדה בניהול סיכונים – שמירה על אחוז סיכון בדולרים פר עסקה באופן רציף, מאפשרת לשמור על ההפסדים תחת שליטה והן לשמור על הרגשות שמפרצים לאחר הפסד גדול שנבע מניהול סיכונים לא נכון. סוחרים אשר משנים את גודל העסקה שלהם מעסקה לעסקה מובילים את עצמם לדרך הבטוחה לרכבת הרים של המסחר ללא מושבי בטיחות ולבסוף לתאונה (מחיקת החשבון).
התמדה על שמירת גודל עסקה נכון וקבוע גם לאחר רווח גדול והפסד גדול היא המפתח בין סוחר חובבן ובין סוחר מקצוען.
כלל חשוב 4:
התמדה על מעקב וניתוח העסקאות, תוך כדי ניהול יומן מסחר זה משהו שאתם בטוח צריכים לפתח כהרגל.
תחשבו על חברה שהמשקיע לא ידרוש מהמנכ"ל להציג תוצאות מסודרות ורווחים. מה יקרה לחברה? תפשוט רגל.
הבעיה של סוחרים רבים היא התייחסות לרווחים כאילו הם לא שלהם. הרווים הם דמיוניים. אז למה בכלל לפתוח עסק של מסחר?! תתמיד לנהל יומן מסחר, לסכם עסקאות ולראות התקדמות. יש רווחים בסוף חודש תוציא אותם. עבדת ומגיע לך.
כלל חשוב 5:
באופן קבוע תתמיד אחר שיטת מסחר יעילה כמו למשל PRICE ACTION. התמדה אחר שיטת מסחר פשוטה ויעילה מאפשר לך להתמקצע , להבין את השיטה וליישם אותה ביעילות וכמובן לראות תוצאות לאחר תקופה. מעבר בין שיטה לשיטה, בין גורו כזה לגורו אחר ללא התמדה לא מאפשרת לסוחר להפנים קבלת החלטות, לבנות הרגלים של מסחר וכמובן להרוויח באופן קבוע.
 

 

 

 

עקביות היא הזרז של הצלחה במסחר

טייס קרב מתחיל את דרכו כטייס בלימוד, תרגול טייס קרבבסימולטורים, יתנסה בטיסה עם טייס בוגר, יטיס מטוס ישן, רק לאחר מכן יעלה מטוס קרב שעולה כמה עשרות מיליוני דולרים. בהמשך דרכו  ישמור על כושרו, יתמיד על תרגול ויישום טכנולוגיות חדשות.

באופן דומה סוחר מקצוען יתחיל דרכו בלימוד (לפחות חשוב שיעשה זאת), תרגול בחשבון דמו, אם אפשרי ייקח ליווי של סוחר יותר בכיר. רק לאחר שמרגיש שהוא מוכן להתחיל (פרק הזמן למוכנות ישתנה מסוחר לסוחר) יפתח חשבון חי ויתחיל לסחור כסוחר מקצוען לפרנסתו.
ה"דלק" של הזרז לעקביות בדרך להצלחה הם הכללים לבניית הרגלים כמו שפיטרתי למעלה.

ללא
התמקדה ביצירת הרגלים לא תיהיה הצלחה בכל תחום בחיים שלנו!

לסיכום,

הנוסחה להצלחה במסחר: התמדה>>הרגלים>> אהבה>> תוצאות

אם אתם באופן קבוע תעבדו עם אסטרטגיה אחת, באופן קבעו תתמידו לנהל סיכונים, באופן קבוע תתמידו לנהל יומן מסחר, בצורה כזאת אתם תיתנו לעצמכם הזדמנות ליצירת הצלחה במסחר במט"ח.
מצד שני אם אתם בוחרים לנסות כל פעם שיטה אחרת, לסכן יותר מידי ולמעשה להמר בכסף שעבדת קשה עבורו, אתם תיצרו הרגל של הרס/מחיקת חשבון מסחר.

החדשות הטובות הם שיש תקווה חברים, השינוי מתחיל בעצירה קודם כל, מחשבה על מה שיש לעשות על מנת לשנות, אל תתביישו לבקש עזרה , אל תתביישו להתחיל את דרכם כסוחרים מקצוענים!

התמדה על מסחר פשוט כמו שאני מלמד בקורס PRICE ACTION  ושיטת עבודה פשוטה, מסודרת ויעילה בשילוב כלים חכים כמו רובוט נשר , בסופו של דבר יובילו לבניית הרגלים נכונים במסחר ליצירת מסחר רווחי. אין קיצורי דרך זה איך ומה שיש לעשות.

 
על כותב המאמר:
טימושפולסקי רומה- יזם ובעלים של אתר YFX – פורטל למסחר במט"ח משנת 2006 מבית קבוצת יוזמה. האתר מספק שירותי מסחר- קורסים מסחר במט"ח- איתותי מסחר במט"ח- תכנות ופיתוח מערכות מסחר אוטומטיות .

​________________________________________

בבקשה השאירו את תגובתכם, שתפו את המאמר עם חבריכם בפייסבוק, מייל .:)
________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.