דף הבית >> 12 שיעור חינם >> שיעור 7
7 סיבות מדוע סוחרים מתחילים לא מסוגלים להתחיל להרוויח במסחר במט"ח

מדוע 98% מהיזמים המתחילים לעולם לא ירוויחו באופן קבוע במסחר במט"ח?


רבים מהמתחילים, אשר רק אתמול נחשפו למסחר, רוצים להרוויח הרבה ובאופן קבוע בשוק ההון והמט"ח .אך לא כל מה שרוצים - מצליח.


כתוצאה מכך, המתחיל לא מסוגל להרוויח במסחר, אך יחד עם זאת הוא הופך ל-"סוחר מומחה " ומגיע למסקנה שבלתי אפשרי להרוויח כלל במסחר.


קיימות סיבות שונות רבות מדוע הסוחר המתחיל, אשר הגיע לשוק המט"ח על מנת להרוויח כסף, לעולם לא ירוויח אותו. היום הייתי רוצה לבחון את שבע הסיבות החשובות ביותר למה זה קורה.סיבה מס' 1: המתחילים לא מבינים נכון את תנועות השוק
המתחילים מנסים לתפוס נקודות קיצון "הנה, המטבע ירד חזק עכשיו אקנה". 

תפתח את העיניים! קיימות סיבות רבות לתנועת השוק, יש צורך להבין את המחזוריות בתנועת המחיר. כלומר להגדיר איפה השוק/צמד נמצא. האם אנחנו במגמת ירידה, עליה, דשדוש. באיזה שלב אנחנו בשוק שלב איסוף סחורה, פיזור סחורה.


בקורס תלמד למצוא מהר ובקלות את המגמות בשוק ולאפיין את תנועת המחיר, להכנס בתזמון הנכון. על בסיס הידע הנ"ל תוכל ליצור את העסק הרווחי שלך במסחר  (או לשפר את היכולות המסחר שלך, אם אתה כבר סוחר).


סיבה מס' 2: באים לשוק המט"ח בלי כלום ורוצים לקבל הכול

הסוחר המתחיל, אשר הגיע לשוק המט"ח עם מחשבות להרוויח, רוצה לקבל ידע בחינם, שיטת מסחר בחינם וניסיון מסחראך אין מתנות חינם.


הוא מציב לעצמו תוכניות עצומות ואומר"אני רוצה להרוויח 50,000 ₪ בחודש", אך גישה כזאת מובילה להפסד. עליך להציב לעצמך מטרות בנות השגה. לדוגמא"בחודש הזה אני רוצה להרוויח 100 ₪, בחודש הבא 500 ₪" וכך הלאה. לא יכול להיות זינוק חד.


אם אתה לא יודע כיצד להרוויח 100 ₪ או 1000 ₪ בחודש, לעולם לא תרוויח 50,000 ₪!


אם המתחיל מציב לעצמו בתור מטרה 50,000 ₪ בחודש, אך בסופו של דבר הוא מרוויח 100 ₪ בלבד, הוא מתאכזב במיוחד מהרווחים במסחר.


העצה שלי אליך: לעולם אל תסתכל על גודל הרווח. הדבר החשוב ביותר – ללמוד ולתרגל את טכניקת המסחר. רק לאחר שתדע כיצד ומאיפה מגיע הכסף, תוכל להתחיל להרוויח. זה בדיוק מה שתלמד בקורס אימון אישי, זאת אומרת, איפה להכנס עם סיכון נמוך כנגד סיכוי גבוהה.


סיבה מס' 3: כל המתחילים "נשברים" מהר מאוד

ברגע שמופיע בדרכם של המתחילים מכשול קטן בצורת חוסר יכולת להצליח בחודשים ברציפות, או בעיה בנאלית אחרת – הם מיד נוטשים את שיטת המסחר שלהם.


המתחילים, על פי רוב, הם פאסיביים בהחלטות שלהם. אם הם רואים שאינם יכולים להתגבר על הבעיה בכוחות עצמם, יותר קל להם להרים ידיים ולזרוק הכל. פעולות אלה מוטעות ביסודן, כיוון שצריך להילחם על כל צעד במסחר במט"ח.

אם משהו לא מצליח לך, זה אומר שאתה עושה משהו לא נכון. תלמד לחפש את הבעיות בעצמך ואל תתבייש לבקש עצות מאנשים אשר יודעים יותר ממך. רק לא צריך לכתוב לי מיד ולספר על הבעיות שלך :-) אני נותן כמובן ייעוץ והכוונה, אך זה לא בחינם.סיבה מס' 4: שימוש בלתי הגיוני בזמן

המתחילים, במרבית המקרים, קראו סיפורים שבשוק ההון ובמסחר במט"ח בפרט ניתן להרוויח אם תשקיע בסך הכל שעה אחת ביממה. אך אפילו בשעה הזאת הם לא משתמשים בהתאם ליעד שלה. הם בודקים את הדואר, מדברים במסנג'ר או בחדשות.


כתוצאה מכך, הם בכלל לא מבצעים פעולות יעילות. זאת אומרת, האדם ישב פשוט שעה ליד המחשב, אך באותו הזמן הוא מחכה ומקווה שבקרוב הוא יתחיל להרוויח.


אם אתה יכול להקדיש למסחר במט"ח בסך הכל 2-1 שעות בשבוע – תשכח מכך שתוכל להרוויח במסחר במט"ח. בשלב הראשוני שלך בשוק, תצטרך בערך 14 שעות בשבוע כדי לצבור ידע, שעות מסחר ונסיון.סיבה מס' 5: עצלנות

עצלנות – מרכיב אחד נוסף אשר לא נותן לטירון להתחיל להרוויח במסחר. לאחר שהמתחיל קרא על כך שקל מאוד להתחיל לסחור, הוא לא חושב אפילו לעסוק ברכישת ידע.


המתחיל חושב שלאחר הרצאת מבוא למסחר או קריאה של ספר או שתיים, העבודה שלו הסתיימה. לאחר מכן הופך לסוחר על והכסף צריך לזרום אליו בסערה.


דווקא בשלב הזה המתחיל מבצע את הטעות הטיפשית ביותר. הוא פשוט עושה את הטעויות של שוק הכבשים והזאבים או יותר נכון השוורים והדובים בשוק רק מחכים לו בפינה לקחת את הכסף שלו.

המחשבות של המתחיל פשוטות למדי:  "בשביל מה אני צריך ללמוד יותר מידי, אם שמעתי בהרצאה כלשהי עולה מעל הגבוהה היומי תקנה, יורד מתחת לגבוהה היומי תמכור ".


אם אתה רוצה להתחיל להרוויח במסחר, תתגבר כבר מההתחלה על העצלנות שלך.סיבה מס' 6: חוסר הרצון ללמוד מידע חדש 

מרבית המתחילים, לפני שהם מחליטים להיכנס לשוק המסחר במט"ח , קראו אחד, שניים, מקסימום שלושה ספרים ואולי גם מספר מאמרים בנושא בעיתון כלכלי.


לאחר מכן הם מתחילים לפתוח מקור הכנסה נוסף או הכנסה עיקרית במסחר, אך במרבית המקרים לא יוצא להם דבר.


מהי הסיבה לכך?


המתחילים, אשר קראו את "רבי המכר", רוצים להתחיל להרוויח מיד ומבצעים בשלב הזה טעויות פשוטות.


שוק ההון לא עומד במקום. אם שיטה אחת נחשבה אתמול כמוצלחת בשביל להרוויח במסחר, ייתכן בהחלט שנכון להיום השיטה לא תביא לך רווחים.


אתה צריך להתמיד להכניס בקביעות חידושים בשיטת מסחר שלך ולהבין את המגמות בשוק והשינויים, במיוחד במסחר במט"חזה בדיוק מה שאני מציע לך לעשות בקורס.סיבה מס' 7: כל אחד יכול להרוויח במסחר

זוהי הסיבה האחרונה שאני רוצה לספר עליה. על הסיבה הזו מספרים למעשה בכל פורום.


לאחר שהמתחיל קרא את הסיסמא הזו "כל אחד יכול להרוויח במסחר", הוא מתחיל לפעול אך לא מקבל תוצאה משמעותית. הרי אם הוא רוצה להרוויח במסחר, הוא צריך ללמוד לנתח טכני, ללמוד להבין את המהלכים הכלכליים, לנהל סיכונים נכון לפני כל עסקה, להבין שיש מעורבות פסיכולוגית אדירה ולהתמודד איתה.


זאת אומרת, על מנת להתחיל להרוויח המתחיל צריך להיות: מנתח טכני, מבין לא רע בהיבט הכלכלי-פונדמנטלי, מנהל סיכונים טוב ופסיכולוג נהדר. המתחיל לא מסוגל למלא את כל הדרישות האלה במהלך אחד. הוא לא יכול לעבוד נהדר בכל התחומים. בחלק מהתחומים הוא לא אוהב בכלל לעבוד.


בשנים האחרונות מאז שאני נמצא בתחום המסחר, אני יכול להגיד שלא כל אחד מסוגל להרוויח במסחר עצמאי. לחלק מהאנשים סוג כזה של הכנסה פשוט לא מתאים ואילו אחרים נתקלו בבעיות הראשונות וסרבו מיד להמשיך לפתח את עצמם .


ראיתי מספיק מתחילים אשר התחילו טוב אך כעבור חודש, חודשיים, חצי שנה, פשוט נעלמו.


לסיכום אני רוצה לומר שהסטטוס "מתחיל" – הוא לא גזר דיןזהו סטטוס שממנו התחילו כולם. אף אחד לא הפך להיות גדול ורב עוצמה ברגע אחד. כולם עברו דרך מסוימת מהמתחיל למומחה. הדבר החשוב ביותר הוא שתרצה בעקשנות לבנות את עצמך כסוחר, שיהיה לך מספיק זמן ורצון גדול לעבוד.


אם אתה סוחר מתחיל, תקרא, תתרגל, תבחן ותקדיש זמן מסוים ללימוד. והדבר החשוב ביותר: צריך לעבוד ועוד הפעם לעבודרק עבודה ועקשנות יביאו לך הצלחה!


 
 

על כותב השיעור:

טימושפולסקי רומה- יזם ובעלים של אתר YFX – פורטל למסחר במט"ח משנת 2006 מבית קבוצת יוזמה. האתר מספק שירותי מסחר-קורסים מסחר במט"חאיתותי מסחר במט"חתכנות ופיתוח מערכות מסחר אוטומטיות .

משרד: 074-70-40-160
נ.ב.

אם אתה לא רואה אותך משקיע, לומד וסוחר עצמאית בוא תיקח חלק בשירות האיתותים אוטומטי שלנו >>>

נ.ב.ב

אם אתה סוחר פעיל שמחפש לשכלל את השיטות העבודה שלו ע"י כלים חצי אוטומטיים או אוטומטיים מלא. לחץ כאן לקרוא על
שירות תכנות למסחר אוטומטי וחכם>>

 
 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.