דף הבית >> 12 שיעור חינם >> שיעור 11
סוד ה"מראה" בפסיכולוגיית מסחר.

האויב הגדול של הסוחרים במהלך המסחר זאת הפסיכולוגיה שלהם כסוחר. ללא התגברות על הכשלים המנטאליים הם לעולם לא ירוויחו באופן קבוע במסחר במט"ח.
יש פתרון להתגברות על כשל פסיכולוגי בעזרת תרגיל "המראה".
תרגיל "המראה" עוזר לך כסוחר להיות מודע לכשלים בזמן אמת ולא לאחר שזה קרה ע"י שיקוף כלומר ידיעת הכשלים לפני. לזהות אותם בזמן ההיווצרות ולחתוך אותם לפני שהם גורמים לך להפסדים בחשבון.
כשלים מנטאליים מבוססים על שלושה גורמים עיקריים : פחד, תקווה ותאוות בצע.
 
מקרה 1: תאוות בצע- חוסר עמידה ביעדים קבועים מראש.
רבים הפעמים שאתה קובע יעדים והעסקה רצה לטובת אתה מזיז את הפקודת " .T.P" ליעד יותר גבוהה ואז במקרה המחיר משנה כיוון ובמקום לקחת ביעד שלך את המנה שרצית לקחת מראש אתה יוצא מופסד או מקרה הטוב עם רווח קטן או באפס.
מסקנה : קבעת לעצמך יעד תעמוד בו אם יש לך אפשרות תממש חלק גדול של העסקה ביעד שקבעת ותשאיר 20% כמו שלמדת בשיעורים הראשונים להמשך לתפוס גל גדול.
 
מקרה 2: תאוות בצע- מלחמה בשוק.
נכנסת לעסקה אחרי זמן מסוים שהעסקה היתה ברווח השוק התהפך והפסדתי. לאחר מספר שניות אתה פותח עוד עסקה לכיוון השני וגם שם השוק מתהפך וחוזר לכיוון המקורי.
מקרה זה מראה על מלחמה שלך כנגד השוק לעשות עסקה מרוויחה ולקחת כסף מהשוק בחזרה.
מסקנה: לאחר הפסד צריך לקרר את הרגשות והאגו שנפגע מההפסד ולנתח את השוק מחדש ולא להיכנס לעסקה הפוכה ישר. זה בדיוק מה שתעבור באימון אישי מישהו יותר מנוסה שילווה אותך בתהליך "גמילה" מכשלים פסיכולוגים תוך כדי מסחר
 
מקרה 3: תקווה- הזזת סטופ לוס-משיכת הפסדים.
נכנסת לעסקה לא הלך לכיוונך. אתה אומר לעצמך "עוד שניה השוק מתהפך והולך לכיווני" (אך.... התקווה). אז אתה מזיז את הסטופ יותר עמוק ועוד פעם יותר עמוק ובסוף במקום להפסיד את הסכום שחישבת לפי ניהול סיכונים שאתה יכול לסכן הפסדת פי שלוש. מוכר נכון?
במקום לחתוך הפסד קטן אתה סופג הפסד גדול שרק הולך ותופח (כי אתה הרי לא תסגור עסקה בהפסד גדול- אגו.....אין מקום במסחר)  בתקווה שהשוק ישנה כיוון.
מסקנה: תתכנן את הסטופ לפני הכניסה לעסקה שהמחשבה היא קרה כך שיהיה הגיוני לרזולוציית הזמן שבה אתה מתזמן את העסקה כלומר אם אתה נכנס לעסקה על פי גרף של 4 שעות אל תשים סטופ של 20 פיפס שתוך שנייה ייעלמו. אל תזיז את הסטופ להעמקת ההפסד דבר שיגרום לא רק פגיעה אנושה בחשבון אלא גם בביטחון העצמי.
 
מקרה 4: תקווה- מיצוע בהפסד.
השוק הלך נגדך אתה חושב "השוק יחזור לכיוון שלי אני רק יוסיף עוד מנה כדי להרוויח יותר " , כנראה שטעית בכיוון המגמה והשוק ימשיך ללכת נגדיך וההפסד ילך ויתרחב ועד שהמגמה תשתנה והמחיר יחזור לרמה שנכנסת כנראה התיק שלך לא יוכל לספוג זאת ותצטרך להכניס עוד בטחונות או לסגור את העסקה בהפסד ענק.
מסקנה: אין למצע ולהוסיף עסקה בהפסד אלא רק ברווח.
 
מקרה 5: תקווה- הכפלת גודל העסקה לאחר הפסד.
"הפסדתי עכשיו אני רואה הזדמנות ואני אכניס עסקה כפולה מגודל העסקה שהפסדתי כך אחזיר את הכסף וגם ארוויח כסף", מוכר לא ?
מה גורם לך לחשוב שאחרי שהפסדת אתה תדע להיכנס נכון כאשר אתה "חם-רגשית" בגלל ההפסד להחזיר כסף ובעסקה כפולה מהגודל שמתאים לחשבון שלך?!
מסקנה: גודל עסקה חייב להיות אחיד ולגדול רק אם גדילת החשבון לפי ניהול הסיכונים.
 
מקרה 6: פחד- מפסידים בדליים אבל מרוויחים בכפיות.
יום אחד ניתחתי את הפעולות של לקוח שלי לאחר שהתלונן שהוא מצליח אבל כל הזמן התיק שלו יורד.
ראיתי דבר מדהים הבן אדם היה מצליח ב90% מהעסקאות שהוא נכנס כל פעם היה לוקח כמה דולרים ובורח אבל ב10% הוא היה מושך הפסדים ודווקא בעסקאות הללו הוא היה גם מגדיל את גודל העסקה לא לפי ניהול הסיכונים.
מסקנה: מסקנה עד שעסקה לא מגיעה ליעד שלה אסור לסגור אותה אלה רק לקדם סטופ לוס לתוך הרווח ולתת לרווחים להצטבר ולא להפך.
יותר מזה לאחר כניסת העסקה תסגור את תוכנת המסחר ואל תסתכל על כל דולר של תזוזה.
 
נ.ב.
אם אתה סוחר היום ונופל בדיוק בנקודה של התזמון, יש לנו כלי נהדר " רובוט נשר" שיעזור לך לסרוק את השוק ולמצוא לך את התזמון הכי נכון.
 
 
על כותב השיעור:

טימושפולסקי רומה- יזם ובעלים של אתר YFX – פורטל למסחר במט"ח משנת 2006 מבית קבוצת יוזמה. האתר מספק שירותי מסחר-קורסים מסחר במט"חאיתותי מסחר במט"חתכנות ופיתוח מערכות מסחר אוטומטיות .

משרד: 074-70-40-160

לחץ כאן כדי לעבור לפרטים נוספים אודות
 
שירות איתותים שגם תקבל תוצאות וגם תלמד מהם>>
 

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.