דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> ניהול סיכונים במט"ח >> ניהול סיכונים
ניהול סיכונים במסחר במט"ח
 
להתחלה, סחר בשוק המט"ח היא הזדמנות מאתגרת ורווחית למשקעים המנוסים והמשכילים.  
 
למרות זאת, לפני שאתם לוקחים חלק בשוק זה, עליכם לבחון בקפידה את יעדי ההשקעה שלכם, רמת הניסיון שלכם, והסיכון שאתם מוכנים לקחת. והכי חשוב, אל תשקיעו כסף שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.
 
שוק המט"ח הוא השוק הגדול והנזיל בעולם. בגלל שכוחות המקרו-אקונומיים הם מהגורמים המובילים לשערי המטבע בכלכלה העולמית, לשערים אלה יש נטייה להיות בעלי תבניות מגמה צפויות למדי.
לכן, שוק המט"ח הוא שוק פוטנציאלי ביותר.
 
ההיבט המושך ביותר בשוק המט"ח הוא המינוף הגבוה. המינוף מקבל היענות גבוהה ביותר אצל האלה שמצפים בזמן קצר להרוויח סכומים גדולים בעזרת סכומים מזעריים. לדוגמא, אם ערך חשבונכם הוא 1000 דולר, ובחרתם לסחור בסכום של 100,000 דולר, אתם ממנפים את עצמכם פי 100, וזהו מינוף משמעותי ביותר.
רוב הסוחרים מנתחים את הגרפים בצורה נכונה ומבצעים כניסות במקומות הגיוניים, אף על פי כן, הסוחרים נוטים "ליפול" על מינוף מוגזם (נכנסים לפוזיציה שהיא גדולה מדי בשביל תיק ההשקעות שלהם), וכתוצאה מכך, בד"כ, סוחרים אלה מאולצים לבצע את היציאה בזמן הלא נכון.
מנהל הכספים הממולח ביותר לא ימנף יותר מי פי 3 או 4. סחר במינוף נמוך ועם סטופים המגנים על הפוזיציה, יאפשר לסוחר את ההזדמנות להצליח בשוק המט"ח.
 
סוחרים רבים באים עם ציפיות שגויות לגבי הפוטנציאל הרווחי וללא משמעות הדרושה על מנת לסחור בשוק המט"ח.
סחר בטווח הקצר אינו משחק לחובבנים, וזאת גם לא הדרך שבה רוב האנשים יתעשרו במהרה.
רק בגלל ששוק המט"ח נראה יותר אקזוטי או פחות מוכר מהשווקים המקובלים, לא אומר שלא חלים עליו חוקי הכלכלה וההיגיון הפשוט.
איש לא יכול לקוות לעשות רווחים גבוהים ללא סיכון גבוה, וזה אומר לשאת בתוצאות של התנהגות בלתי עקבית של השוק, אשר מובילה להפסדים גדולים. סחר במט"ח אינו קל, ורבים הסוחרים בעלי ניסיון של שנים אשר עדיין מפסידים כספים בצורה תקופתית.
על האדם להבין שלוקח זמן ללמוד להיות סוחר, ושלא קיימים קיצורי דרך בעניין.
על מנת לעזור ולעודד את הפרט, חברות השקעה ותאגידים אשר מבינים איך להצליח בשוק המט"ח יצרו בתי ספר וקורסים בתחום המט"ח, אשר ידריכו ויעזרו לכל המשקיעים להפוך בהדרגה, ע"י לימוד העקרונות ומשמעת, למשקיעים פעילים ולסוחרים מוכשרים.
 
רוב המשקיעים צריכים לאמץ את היתרונות שבתיק ההשקעות המגוון, ובתמורה ליהנות מהפוטנציאל הרב של שוק המט"ח.
 
לסיכום, אם אתם מרגישים כי עקב מגבלות הזמן, חוסר הניסיון והידע, הסחר האישי הוא לא בשבילכם, שירות איתותים במט"ח במסלול האוטומטי הוא הפתרון המשולם בשבילכם!
 
בהצלחה !
 
בהצלחה,
טימשופלסקי רומה,
 roma@yfx.co.il
מיסד אתרwww.Yfx.co.il –,
ופורום שוק ההון והמט"ח של קבוצת יוזמה.. 

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.