דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> אסטרגיות מסחר במט"ח >> אסטרטגיית קרי טרייד – מסחר על הפרשי ריביות
אסטרטגיית קרי טרייד – מסחר על הפרשי ריביות

 
רבים מהנכנסים לשוק המט"ח אינם מודעים לכלי מאוד יעיל ומשמעותי העומד לרשותנו, והוא מסחר על הפרשי ריביות .

לכל מדינה יש בנק מרכזי אשר קובע את המדיניות המונטרית של אותה מדינה ואת גובה הריבית.

המשמעות הריבית עבורנו, וזה בצורה הפשוטה ביותר הינה , לדוגמא אם החלטו להפקיד שקלים לבנק שלנו אז הבנק שלנו מחויב לשלם לנו ריבית על הכסף ששוכב בבנק, ובמידה משכו כסף מהבנק אז אנחנו מחויבים לשלם לבנק את הריבית שלו ( למעשה הריבית הינה עלות הכסף) .

מה זה קריי טרייד? איך משתמשים נכון באסטרטגיה? כל אלו נגע בהמשך המאמר.

מה זה המושג קרי טרייד?

המושג קרי טרייד (carry trade) נכנס בתקופה האחרונה בצורה רחבה לתודעת הסוחרים והמשקיעים בשוק המט"ח וביסס את מעמדתו. צמדי המטבעות כמו JPY / NZDוה AUD/JPY- אשר מהווים את מרכז ההשקעות בקריי טרייד.

דוגמא לשימוש באסטרטגיה , אנחנו קונים צמד JPY / NZDאנחנו קונים 10,000 דולר ניו זלנדי ומוכרים ינים יפנים. הריבית על הדולר הנ"ז נכון להיום היא 4.65 אם קנינו את הדולר הניו-זלנדי אנחנו מקבלים את הריבית וממול אנחנו מוכרים את היין היפני שהריבית עליו היא 0.5 התוצאה היא שיש לנו הפרש ריביות של 4.15 אחוז שבמדיה ושער הצמד לא ירד למשך שנה אנחנו חוץ משינוי בשערים המטבע נשלש לכיסנו 4.15% על הסכום העסקה שעשינו.

זהו הצד הטכני של הפרשי ריביות, את הכסף על החזקת הצמד אנחנו רואים בחשבון הברוקר שלנו כל 24 שעות את החלק היחסי של אותו אחוז שנתי של ההפרש ריביות חלקי 365 ימים, כאשר הריבית ניתנת בפיפסים תוספת כלומר אם תסגרו את העסקה תראו רווח של עוד מספר פיפסים בנוסך לרווח על העסקה משינוי השאר. אל תשכחו שבמסחר במט"ח יש כלי שנקראה מינוף ולכן האסטרטגיה מקבלת פן משמעותי ביותר לדוגמא: אם קנינו דולר ניו זלנדי ב-100000 דולר מול היין היפני כאשר בחשבון שלנו יש 10000 $ שזה מינוף של 1:10 והשער לא השתנה במשך השנה שהחזקנו את הצמד . קיבלנו 4.15 אחוז שנתי על סכום העסקה הממונפת כלומר 4150$ (בהתחשב שהריבית לא משתנה ) על השקעה של 10000$ שזה קרוב ל-50% תשואה על ההון.

תזמון לכניסת לעסקת קרי טרייד ושילוב ניתוח טכני ופונדמנטלי יוצג במאמר ההמשך.גרף של השנים האחרונות JPY / NZD:

גובה הריבית בניו זילנד:לסיכום:
במאמר הזה שהוא הראשון בסדרה של מסחר על פי אסטרטגיית קרי טרייד, נגענו בהבנת הפן הטכני של המסחר על הפרשי ריביות והפוטנציאל הגלום בו.
על פי הגרפים אנחנו נמצאים ברמת מחירים הנמוכה ביותר מאז 2001 כאשר , קירבה לרמת מחירים היסטורית כזאת יוצרת הזדמנויות רבות לאסטרטגיה ולכן יהיה שווה לעקוב לשינוי בתנועת המחיר ולמנף את הרווח משינוי השערים בשילוב של רווח מהפרשי הריביות.

הכותב: טימושפולסקי רומה, ממקימי מרכז המידע למסחר במט"ח של קבוצת יוזמה.

Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.