דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> אסטרגיות מסחר במט"ח >> אסטרטגיות מט"ח ארוכות טווח
אסטרטגיית מסחר ארוך טווח במט"ח על בסיס PRICE ACTION

נתקלתי באסטרטגיה ארוכת הטווח בדיון בפורומים של Forex Factory. מה שמשך את תשומת ליבי היה העובדה שהיא מבוססת על Price Action ולא אינדיקטורים קסומים למיניהם, ושבמקרים רבים התבניות שהיא מתבססת עליהן דומות להפליא לתבניות בהן אני משתמש למסחר יומי, ולכן החלטתי להוסיף לפורטפוליו שלי את האסטרטגיה הזו לתקופת ניסיון של מספר חודשים.
הדיון המלא נמצא כאן (למעלה מ-500 עמודים, לחרוצים שבינינו מומלץ לקרוא לפחות את ה-20-30 הראשונים).

תבניות יסוד לאסטרטגיה זו (מודגשות בגרף למטה):
1. Pin Bar - זהו למעשה פטיש/פטיש הפוך בעל זנב ארוך שבולט מחוץ לטווח המחירים. מעיד על היפוך.
2. Double Bar High with Lower Close/Double Bar Low with Higher Close - צמד ברים בעלי גבוה זהה (בטווח של עד 3 פיפס) וסגירה של הבר השני מתחת לנמוך של הבר הראשון. ההיפך ללונג. מעיד על תנועה בכיוון הבר השני.
3. Engulfing Bar - וריאציה של DBHLC. במקרה זה הבר השני בולט מעל לראשון (לא באותו גובה) ונסגר מתחתיו, כך שלמעשה הוא "בולע" אותו. ההיפך ללונג. [הערה: בדוגמא בגרף הסגירה איננה מתחת לנמוך של הבר הראשון, אך הרעיון ברור].
4. Inside Bar - בר פנימי. ידידנו הוותיק המעיד על המשך או היפוך.

הגרף המנחה הוא הגרף השבועי והמסחר יתבסס בעיקרו על היומי. קביעת נקודות כניסה, SL ו-TP דומה מאוד לטכניקה בה אני משתמש במסחר היומי, כלומר כניסה ביצירת נמוך/גבוה חדש, SL מעברה השני של התבנית, ו-TP ישתנה לפי תנאי השוק כשברוב המקרים הוא יהיה זהה לגובה התבנית.


כמובן שלקווי מגמה, תמיכה, התנגדות ופיב' יש חשיבות גבוהה ב"אימות" התבניות ואין דרך להימנע משימוש בהם.

צמדים: בשל אופי המסחר ארוך הטווח, ייתכנו תקופות ארוכות ללא הזדמנות בצמד ספציפי. מכיוון שמצד אחד איננו רוצים לסכן הרבה בטרייד אחד, אך מצד שני רוצים לראות תשואה נאה בסופו של חודש, עלינו למצוא מספר הזדמנויות רב ככל האפשר. לכן באסטרטגיה זו נחפש הזדמנויות במספר צמדים ולא נתמקד רק באחד.

האופי ארוך הטווח מאפשר לנו הרבה זמן פנוי לבחינת הצמדים, אם זה בערב בסוף היום, בבוקר לפני העבודה או בכל שעה משעות היום, דבר שיכול להיות קוסם לסוחרים ביננו בעלי גישה מוגבלת למסחר במהלך היום.

ניהול הסיכונים/כסף: מכיוון שמדובר במסחר יומי/שבועי, מרחק ה-SL ינוע בין כמה עשרות פיפס לכמה מאות. חובה (!) לחשב מראש את גודל הפוזיציה בהתאם ל-SL.

דין פוזיציה תוך יומית בעלת 35 פיפס SL אינו כדין פוזיציה יומית-שבועית בעלת SL של 150 פיפס! זכרו לא לסכן יותר מ-1-2% בכל טרייד.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

נכתב ע"י צחי שובל

סוחר ומרצה בקורסים מתקדמים של קבוצת יוזמה

בעל הבלוג PIPS 2

http://2pipsfx.blogspot.com


Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.