דף הבית >> מאמרים על מסחר במט"ח >> מט"ח למתחילים >> איך בוחרים ומתאימים את שירות איתותים במט"ח?
איך בוחרים שירות איתותים במט"ח?

להתחלה, השאלה המרכזית שנשאלת ע"י סוחרים מתחילים וסוחרים פעילים בנושא היא "איך לבחור ולהתאים את שירות איתותי קניה ומכירה במט"ח בשבילי בצורה הטובה ביותר?"
במאמר הנ"ל אפרט את הנקודות המרכזיות שיש לעמוד עליהן:
מה טווח מסחר- לפני שנכנסים לעומק יש לשאול את עצמך לאיזה טווח מסחר מתאים לי לקבל את האיתותים? קצר (Day Trading), בינוני (סווינג) או ארוך טווח? בהתאם לתשובה שלך תוכל להתחיל בתהליך הבדיקה.

על איזה רזולוציית גרף ניתנים האיתותים? האם על גרפים קצרים של 15 דק'? האם על גרפים ארוכים של שבועי ויומי?. איתותים שניתן על גרפים קצרים יצריך ממך להיות בסביבת מחשב או תלוי בברוקר שמספק חדר עסקאות (לרוב לא תרצה לעבוד עם ברוקרים שיש להם חדר עסקאות על כך במאמר על בחירת הברוקר מומלץ למסחר במט"ח).
אם האיתות ניתן על רזולוציות גרף גבוהות (יומי ומעלה) האיתות יהיה בעל סטופ יחסית רחב וזמן עסקה שיכול להגיע ממספר ימים עד מספר שבועות . פה יש לקחת בחשבון את האופי שלך "האם אתה בנוי לעסקאות ארוכות ומסוגל לא להתערב בהם", האם החשבון מאפשר לעבוד על סטופים רחבים.
חשוב להתייחס לסעיף הזה ברצינות כי לא פעם יצא לי לפגוש לקוחות שהתנסו בשירותי איתותים שונים שפשוט לא התאימו להם לאורך החיים שלה, לצורת המסחר שלהם ובכך לא הצליחו לקבל את התועלת בשירות.
מה שיטת מסחר- חשוב להבין את שיטת המסחר שלפיה נשלחים האיתותים כדי להבין איך נכנסים לעסקה.האם זה לפי ניתוח טכני? ניתוח פונדמנטלי, כניסה לעסקה ללא סטופ. יש שיטות שהסטופ יהיה קצר ויעד ארוך, יש שיטות שהסטופ ארוך ויעד קצר יותר. יש שיטות שנכנסים בנקודות קיצון בניגוד למגמה, יש שיטות שנכנסים בתיקון מחיר, יש שיטות שנכנסים בפריצה של רמות התנגדות/תמיכה.
הבנה של השיטה יוביל לבחירה של השירות המתאים לסוחר וכמובן שימוש נכון ויעיל בשירות האיתותים.
כמה איתותים מקבלים- צריך לשאול את השאלה של כמה איתותים בממוצע יוצאים בחודש מסחר רגיל. האם מקבלים איתותים בלילה או ביום. עודף של משלוח יביא לבלבול ולחוסר יעילות מעט מאוד איתותים בחודש יביאו לסטטיסטיקה לא מספקת.
האם מנהלים עסקה- האם מנהלים את העסקה ואיך? ניהול עסקה מעלה את הערך של השירות. יש חשיבות בזה במיוחד בתנאי שוק משתנים.
מה אופן קבלת האיתות- היום ישנם מספר דרכים שרוב שירותי האיתותים משתמשים לשליחת האיתותים. דרך משלוח SMS, מייל, תוכנת שמקפיצה את האיתות במחשב, שיכפול ישירות לתוך מערכת המסחר של הלקוח בדרך דרך תוכנת META TRADER 4. מגוון עשיר של דרכי משלוח האיתות יביאו להתאמה יותר טובה של השירות לצרכים שלך ביום יום.
האם יש מספיק זמן להיכנס לעסקה- סעיף סופר חשוב בשירותי איתותים, בבדיקת השירות יש לשים לב האם יש מספיק זמן להכניס את האיתות לתוך המערכת מסחר מרגע קבלת האיתות בSMS או מייל. לרוב ישנם שירותים שעובדים עם כניסה מעכשיו ועוד 10-15 פיפס עד שתספיק להכניס את הפקודה במערכת המחיר יכול כבר להיות 15 פיפס מעבר לשער כניסה המקורי שניתן.
לכן יש לבחור שירותי איתותים שאסטרטגיית עבודה שלהם מאפשרת למקם את הפקודה מספיק זמן מראש ובמרחק מספיק רחוק בין מחיר שוק העכשווי ולבין מחיר הכניסה.
מה תוחלת רווח- כוונת המשורר בסעיף הזה היא האם באיתותים של ספק השירות נשמר יחס של יותר מ1:1 כלומר שגודל הטייק פרופיט גדול מגודל הסטופ לוס.
במצב כזה גם אם יש תקופות שהשירות לא מצליח באחוזים גבוהים אבל עסקה אחד מורווחת מכסה על שתים מופסדות אז בתקופות כאלה התיק ישמור על רווחיות ובתקופות יותר טובות יגדיל את ההון באופן משמעותי.
מי האנשים שעומדים מאחורי השירות-
שאלה חשובה שתבינו מי האנשים או הגופים שעומדים מאחורי שירות איתותים שאתה הולך להיעזר בהם במסחר בשירות. כמה זמן סוחרים בשוק, מה הרקע שלהם, מה התוצאות ...
תקרא עליהם, אם יש אפשרות תתקשר ותעשה שיחת טלפון.
שירות לקוחות-
האם השירות נותן מענה נוח לשאלות לגבי אופן השימוש בשירות, טרייד מסוים שנשלח.
דגשים לסיום:
-          חשוב לשים לב לכל הפרמטרים שצינתי במאמר ולבדוק אותם בבחירת שירות האיתותים שלך.
-          תמדוד את השירות אל פני שלושה חודשים, אל תסיק מסקנות מהרות לפה או לשם.
-           תבצע את כל העסקאות שנשלחות, אם אתה רוצה לבדוק בחודש- חודשיים הראשונים תבדוק על דמו.
-          תעבוד עם ניהול סיכונים בהתאם לגודל החשבון, רוחב הסטופ פר איתות.
 
לסיכום, שיהיה המון בהצלחה במסחרבמט"ח!
טימושפולסקי רומה- יזם ומנהל פורטל סוחרי המט"ח של קבוצת יוזמה- www.yfx.co.il, המפעילה את שירות האיתותים במט"ח לפי שיטות מסחר PRIE ACTION

נ.ב.

אם אהבת את המאמר השאירו "לייק" ואם יש לך הערות שאלות אשמח אם תעלה אותם כאן לטובת הכלל.
 
 
 
 

 


Go Back  Print  Send Page
רובוט נשר מסחר במט"ח

חזור למעלה            |            הוספה למועדפים            |           מפת האתר           |         יצירת קשר
 

           
תנאי שימוש
   © כל הזכויות שמורות לקבוצת יוזמה.